پرتال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی

آموزش های تخصصی کوتاه مدت

درخواست برگزاری دوره
در صورتی که مایل به برگزاری دوره آشنایی کلی با ابزارهای نوین مالی و سرمایه گذاری در بورس در زمان و مکان مورد نظر خود هستید، جهت ارسال درخواست ابتدا وارد پرتال شوید.
مشخصات دوره آشنایی کلی با ابزارهای نوین مالی و سرمایه گذاری در بورس
نوع دوره : تخصصی
ماهیت دوره : تجارت بین الملل و مهارت های بازرگانی
سطح دوره : مقدماتی
مدت : 4 ساعت

سرفصل

  • در روش‌های سنتی معمول، برای تأمین مالی عموماً از شیوه‌های استقراضی مانند تسهیلات بانکی استفاده می‌شود که به علت بالا‌بودن نرخ‌های بهره و همچنین مشکلات دریافت وام و همچنین وثایق مورد نیاز، دسترسی به منابع مالی از طریق شبکه بانکی با دشواری‌هایی همراه است. این در حالی است که مسیرهای تأمین مالی استقراضی و غیر‌استقراضی با شیوه دسترسی آسان‌تر و متناسب با نیازهای بنگاه‌ها در حال‌حاضر از طریق بازار سرمایه امکان‌پذیر است و در هر کدام از این روش ها ابزارهایی برای بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی در نظر گرفته شده است که در این دوره آموزش داده می شود.

اهداف

در روش‌های سنتی معمول، برای تأمین مالی عموماً از شیوه‌های استقراضی مانند تسهیلات بانکی استفاده می‌شود که به علت بالا‌بودن نرخ‌های بهره و همچنین مشکلات دریافت وام و همچنین وثایق مورد نیاز، دسترسی به منابع مالی از طریق شبکه بانکی با دشواری‌هایی همراه است. این در حالی است که مسیرهای تأمین مالی استقراضی و غیر‌استقراضی با شیوه دسترسی آسان‌تر و متناسب با نیازهای بنگاه‌ها در حال‌حاضر از طریق بازار سرمایه امکان‌پذیر است و در هر کدام از این روش ها ابزارهایی برای بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی در نظر گرفته شده است که در این دوره آموزش داده می شود.